Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Запитання, які ставили платники податків на "гарячій лінії"

Під час «гарячої лінії» платники запитували…

Під час «гарячої лінії», яка відбулась у Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на запитання платників податків відповідала начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Лисяк Оксана Адамівна.

Пропонуємо вашій увазі найактуальніші.

Наше підприємство планує розробити веб-сайт та розмістити його в мережі Інтернет. Як у податковому обліку з податку на прибуток відображаються витрати на реєстрацію доменного імені та хостинг?

Витрати платника податку, пов’язані з розробкою веб-сайту та його розміщенням в мережі Інтернет (реєстрація доменного імені та хостинг), відносяться до 6 групи – інші нематеріальні активи. При цьому розрахунок амортизації здійснюється відповідно до норм пункту 138.3 статті 138 Податкового кодексу України.

Оксано Адамівно, чи мають право релігійні організації при продажу релігійно – обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг проводити розрахункові операції без застосування касового апарату?

Без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій дозволено здійснювати продажу предметів релігійно-обрядової атрибутики та наданні обрядових послуг релігійними
організаціями. Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) на один суб’єкт господарської діяльності встановлено в сумі 200 тис. гривень.

У разі перевищення зазначеного граничного розміру необхідно в місячний термін з дати перевищення річного обсягу розрахункових операцій зареєструвати реєстратор розрахункових операцій та проводити розрахунки з застосовуванням реєстратора розрахункових операцій.

Добрий день. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ при передачі головним підприємством відокремленому підрозділу (філії) товарів/послуг, основний фондів?

Враховуючи те, що в рамках юридичної особи право власності не змінюється, то операція з передачі для виробничого використання товарів/послуг, основних фондів в межах балансу платника податку (головного підприємства), а саме: від однієї філії до іншої, чи від головної організації до однієї з філій, чи навпаки від однієї із філій до головної організації, не підлягає оподаткуванню ПДВ.

Телефонує Вам головний бухгалтер приватного підприємства. Мене цікавить, чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання товарно-матеріальних цінностей, в тому числі зіпсованих?

Оскільки платником податку на додану вартість здійснюється операція зі списання товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих), то вони починають використовуватись в операціях що не є господарською діяльністю такого платника податку.

Так як під час придбання товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих) суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, то платник податку повинен не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання, здійснити нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за основною ставкою виходячи з вартості придбання таких товарно-матеріальних цінностей (в тому числі зіпсованих).

Маю ще одне запитання – чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції списання знищеного, зіпсованого, втраченого підакцизного товару?

Об’єктом оподаткування акцизним податком є обсяги та вартість втрачених (зіпсованих) підакцизних товарів (продукції), що перевищують встановлені норми втрат, визначені Кабінетом Міністрів України.

Чи передбачена відповідальність платників податку на прибуток за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності та чи складають у такому випадку контролюючі органи протоколи про адміністративні правопорушення?

До платників податків у випадку неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності передбачено адміністративну відповідальність. 

Органи державного фінансового контролю мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі статті 164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення у випадках неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності.

Записала головний державний інспектор з питань організації роботи Надія Мудрак.

« повернутися до списку новин