Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Актуальні запитання – фахові відповіді

Нещодавно платники, які перебувають на обліку в Радехівському відділенні Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, під час «гарячої лінії» цікавились порядком застосування податкового законодавства у завідувача сектору податків і зборів з юридичних осіб Мулявко Руслани Євгенівни.

Зокрема, вони запитували: Доброго дня. У яких випадках необхідно визнавати умовне постачання товарів та необоротних активів при анулюванні реєстрації платника ПДВ?

Відповідно до пункту 184.7 статті 184 Податкового кодексу України якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Руслано Євгенівно, підкажіть, чи потрібно застосовувати касовий апарат при проведенні розрахунку в касі підприємства з часткової оплати вартості путівки Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?

У разі реалізації путівок реєстратори розрахункових операцій необхідно використовувати на загальних підставах відповідно до вимог чинного законодавства.

Однак проведення розрахунків за реалізовані путівки виключно через банківські установи не вимагає обов’язкового застосування РРО.

Яким чином платники податків можуть здійснювати обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді? 

Платники податків здійснюють обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді відповідно до Інструкції з використання програмного забезпечення, розміщеної на офіційному веб-порталі ДФС України в розділі: Електронна звітність (підрозділ «Актуальні нововведення» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/201249.html).

Мене цікавить, чи подається податкова декларація екологічного податку з додатками, якщо у звітних періодах поточного року підприємство не мало об’єктів оподаткування (не здійснювало викидів в атмосферне повітря забруднюючих речових стаціонарними джерелами забруднення)?

Платник екологічного податку, який у звітних періодах поточного року не мав об’єкта оподаткування (не здійснював викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів), зобов’язаний за ці звітні періоди (квартали) подавати податкову декларацію екологічного податку без відповідних додатків крім випадків якщо він повідомив відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення про те, що з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів, склавши заяву про
відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та відповідно має право не подавати податкові декларації.

Чи підлягає оподаткуванню ПДВ компенсація орендарем земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Кошти, які надійшли у вигляді компенсації з оплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не включаються до бази оподаткування та не оподатковуються ПДВ.

Прошу сказати, до якого контролюючого органу подається заява за формою 1-РН з позначкою «зміни» неприбутковою установою (організацією) у разі зміни місцезнаходження, яка пов’язана зі зміною адміністративного району?

У разі зміни місцезнаходження неприбуткової установи та організації, яка пов’язана зі зміною адміністративного району, така неприбуткова установа або організація зобов’язана в 10-денний строк після їх виникнення подати до контролюючого органу за новим її місцезнаходженням (основним місцем обліку) документи з указаними змінами (доповненнями) та додаткову реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Положення з позначкою «зміни».

Записала головний державний інспектор з питань організації роботи Надія Мудрак.

« повернутися до списку новин