Радехівська районна рада
Радехівський район, Львівська область

Сплата податку на нерухоме майно неповнолітніми.

Сплата податку на нерухоме майно неповнолітніми. Чи є об’єктом оподаткування дохід від подарованої нерухомості неповнолітній дитині та чи потрібно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи? Отже, відповідно до пп. «а» п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від видів та сум отриманих доходів, зокрема, якщо вони є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Водночас, згідно з п. 179.6 цієї статті, обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на опікуна або піклувальника. При цьому у п. 99.2 ст. 99 Податкового кодексу передбачено, що грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їхніми батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу. Розмір ставки податку, що застосовується до відповідного об’єкта дарування, залежить від родинних стосунків членів сім’ї фізичної особи і дарувальника. Відповідно до пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти, зокрема вартість власності, подаровані членами сім’ї першого ступеня споріднення. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. Згідно з пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу вартість будь-якого об’єкта дарування, отриманого від осіб, які не є членами сім’ї дарувальника першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу, тобто 5%. Таким чином, батьки (усиновителі) або опікуни (піклувальники) у разі отримання неповнолітньою дитиною подарунка повинні до 1 травня року, наступного за звітним, мають подати податкову декларацію від імені неповнолітньої дитини та у встановлені законодавством строки сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5%. Нагадуємо, що роз’яснення законодавства і консультації з правових питань можуть отримати усі, хто звернеться до місцевих центрів з надання БВПД або безпосередньо в районі до Радехівського бюро правової допомоги, незалежно від статків та соціального статусу. Адреса: м.Радехів, вул. Відродження,7 Тел: (03255) 4-10-79, 4-11-73 

« повернутися до списку новин